אודות

אודות

בית הספר לשחייה פליפר הוקם על ידי חן חמרני – מאמנת שחייה, בוגרת מכון וינגייט, ושחקנית נבחרת ישראל בכדור מים לשעבר. 

"את בית הספר לשחייה הקמתי מתוך אהבה ותשוקה למים, מתוך ההבנה של הדברים הנפלאים שעושה השחייה לגוף ולנפש"

תוך כדי פעילותי כשחקנית כדורמים התחלתי לאמן ילדים ומבוגרים בשחייה ובכדורמים. לאורך 15 שנות הניסיון שלי בתחום המים, ראיתי כיצד הפעילות במים תורמת להתפתחות הפיזית והאישיותית של הילדים. הייתי שותפה לאלפי תהליכים של שינוי בביטחון, במסוגלות, וביכולות ההתמודדות עם אתגרים. השחייה עבורי היא פעילות גופנית הכרחית לכל, היא עובדת על כל שרירי הגוף, בונה גוף יציב, חזק וחסין. המים הם מקום בטוח המאפשר הוצאה של אגרסיות בצורה בריאה ומבוקרת. על כן, אחרי אימון/שיעור במים יוצאים רגועים יותר. כל אלה הביאו אותי לפתוח את בית הספר לשחייה, ההשפעה העצומה של פעילות במים על התפתחות הילד, חיזוק כל שרירי הגוף, פיתוח של המערכת החיסונית, מערכת הנשימה והלב, אצל ילדים ומבוגרים. נוסף על אלו, סגולות המים בהשפעה על הנפש, בהורדת לחצים ורמות חרדה.

על כן, בית הספר שם לנגד עיניו שתי מטרות עיקריות, הראשונה היא התהליך שיביא כל ילד.ה לחיזוק אישיותי בכל תחומי החיים ולצייד אותו.ה בארגז כלים חיוני. המטרה השנייה היא להביא כמה שיותר ילדים ומבוגרים להתאהב בשחייה, לסגל את הספורט המדהים הזה כפעילות גופנית עיקרית או לצד כל פעילות גופנית אחרת.

מקצועיות

השיטה: צוות המדריכים שותף להדרכות מקצועיות על בסיס קבוע ועובד לפי שיטת לימוד ייחודית ויעילה אשר פותחה על ידי חן חמרני, במהלך שנים של ניסיון עם ילדים ומבוגרים. על פי שיטה זו חלק חשוב בתהליך בלימוד, בעיקר עם ילדים, הוא הגישה. הדרך בה מצליח.ה המדריך.ה לזהות את הצרכים של כל ילד וילדה ועל בסיס צרכיו לבנות אמון בין השניים, אם בתוך המסגרת הקבוצתית או בעבודה פרטנית. לימוד ושיפור סגנונות השחייה השונים מתבססים בתחילה על מנח גוף נינוח במים ואז תנועה לפי עקרון מנחה של מאמץ ושחרור, בכל מחזור תנועה. אנו יודעים שככל שהגוף ירגיש יותר בנוח במים, החיבור של התלמידים למים ולשחייה כספורט יתהדק.

הגישה: הגישה היא חלק משמעותי מאוד ואף קריטי בתהליך הלמידה, כך אנו מאמינים. אנו רואים בתהליך לימוד השחייה גם את המקום שלנו כאנשי חינוך להקנות לילדים ביטחון במים ומחוצה להם, לתת להם תחושת מסוגלות וכלים להתמודדות עם אתגרים. את כל אלה אנחנו יודעים שהם לוקחים איתם הלאה אל החיים מחוץ למים. לכן, צוות המדריכים המנוסה אצלנו, מוכוון לעבוד לפי הקווים המנחים של בית הספר, אשר מבטיחים את ההתמסרות של התלמידים לתהליך ויוצרים אצלם ציפייה לשלב הבא. כל זאת תודות לקשר הסמכותי- סומך שנוצר בין התלמידים למדריך:

  • הנאה כמפתח לדרך
  • סרגל מאמצים מותאם ומאתגר על מנת לייצר תחושת הצלחה
  • הילד.ה במרכז

שירות

חלק בלתי נפרד מהחוויה שתקבלו אצלנו הוא השירות, החל משיחת טלפון ראשונית אדיבה ומקצועית, דרך מפגש ראשוני במים לבדיקת הרמה, ליצירת צפייה נלהבת לשיעור הראשון, ולגיוס מלא של השחיין.ית לתהליך. כל זאת יובילו למפגשים מהנים, מקצועיים, שיחברו אתכם למים עד שלא תרצו לצאת מהם.

Scroll to Top דילוג לתוכן